fbpx

Podcast WYSPY OWCZE BEZ TAJEMNIC

Vælkomin til Føroya! Witajcie na Wyspach Owczych – niewielkim i wciąż tajemniczym archipelagu osiemnastu wysp, rozrzuconych na północnym Atlantyku. Łukasz Łach i Kinga Eysturland – pasjonaci i wytrawni znawcy farerskiej rzeczywistości, zabiorą Was w podróż po farerskich skałach. „Wyspy Owcze bez tajemnic” to podcast realizowany z myślą o entuzjastach tego niezwykłego miejsca, podróżnikach planujących wyprawę na archipelag oraz potencjalnych emigrantach, rozważających osiedlenie się na tym krańcu świata. Zapraszamy na wspólną farerską odyseję!

Publikujemy w poniedziałki co dwa tyogodnie.

# 1 | Jak wyemigrować na Wyspy Owcze?

22. luty 2021

W pierwszym odcinku „Wysp Owczych bez tajemnic” zmierzymy się z tematem emigracji na Wyspy Owcze. Chociaż nie jest popularny kierunek emigracji Polaków, z roku na rok coraz więcej naszych rodaków osiedla się na archipelagu. W internecie pojawia się również sporo pytań o pracę i życie na Wyspach Owczych, od osób rozważających wyprowadzkę do tego odludnego miejsca. Od czego zacząć? Na co się nastawiać i z jakimi trudnościami przyjdzie się zmagać na samym początku? Zapraszamy!

#2 | Nasze farerskie żenady

8. marca 2021

Drugi odcinek „Wysp Owczych bez tajemnic” już nagrany. Tym razem będzie zabawnie i anegdotycznie, ponieważ podzielimy się z Wami naszymi największymi farerskimi żenadami! Niech nie zwiedzie Was jednak luźna tematyka, gdyż za tymi zabawnymi historiami, kryje się wiele ciekawych spostrzeżeń na temat Farerów i życia na Wyspach Owczych.