Saksun. Wyspy Owcze Kiedy jechać

Kiedy jechać na Wyspy Owcze?

31 października 2017


Wyspy Owcze mają wiele do zaoferowania o każdej porze roku, szczególnie, że farerska pogoda jest niezmiennie zmienna. Wiosna i lato mają jednak tę przewagę, że dają możliwości niedostępne w pozostałych porach roku – ożywają bowiem biznesu turystyczne otwierając przed turystami sporo atrakcji. Wybór daty wyjazdu to także kwestia kosztów, a te zmieniają się na przestrzeni roku.  Poniżej kilka naszych spostrzeżeń na temat każdego z miesięcy w farerskim sezonie turystycznym.

Kiedy jechać na Wyspy Owcze?

Saksun na Wyspach Owczych
Saksun na Wyspach Owczych

Maj na Wyspach Owczych
Choć to początek sezonu turystycznego na Wyspach Owczych, to większość atrakcji turystycznych jest już dostępna. Pod względem pogody i kosztów, maj jest chyba najlepszym okresem na pobyt. Pada wtedy najrzadziej, co nie oznacza, że najmniej, a ceny biletów promowych i lotniczych są na rozsądnym poziomie. Z drugiej strony w maju nie ma zbyt wielu wydarzeń kulturalnych, których pod dostatkiem jest już w czerwcu. 

Czerwiec na Wyspach Owczych
Czerwiec to okres corocznych festiwali organizowanych przez społeczności kolejnych wysp. Dobra okazja aby zobaczyć farerski taniec łańcuchowy, czy wyścigi łodzi wiosłowych. Czerwiec to jednak nieco gorsza pogoda. Pada częściej, za to temperatura powinna już przekraczać 10 stopni w ciągu dnia. W czerwcu słońce zachodzi koło 24:00, ale jasno jest przez całą dobę.

Lipiec na Wyspach Owczych
To miesiąc, w którym pada najrzadziej, najwięcej jest dni słonecznych, a oferta wydarzeń kulturalnych jest największa (Największe święto na Wyspach Owczych – Dzień św Olafa pod koniec lipca). To także okres najdroższych biletów promowych i lotniczych

 Sierpień na Wyspach Owczych
Wciąż całkiem niezła pogoda i dość wysokie koszty dojazdu i pobytu.

 Wrzesień na Wyspach Owczych
To ostatni miesiąc farerskiego sezonu. Pogoda jest podobna do tej czerwcowej, pada z podobną częstotliwością, ale nieco więcej –  co nie jest aż tak odczuwalne. Większość atrakcji turystycznych jest dostępna, ceny podróży i pobytu wracają na rozsądny poziom.

 

latarnia na wyspach owczych

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments