wycieczka na mecz wyspy owcze - polska

Wyjazd na mecz Wyspy Owcze – Polska

9 marca 2023

Przed nami niezwykła wyprawa okolicznościowa na Wyspy Owcze. W trakcie czterech intensywnych dni pokażemy Wam różne oblicza archipelagu, który od lat prezentujemy turystom jako niezwykłe miejsce na Ziemi. Tym razem okazją do wyprawy i jej zwieńczeniem będzie mecz piłkarski eliminacji mistrzostw Europy 2024, Wyspy Owcze – Polska na stadionie narodowym w Tórshavn.

W drodze po krajobrazowe i piłkarskie zachwyty przejedziemy przez wszystkie farerskie tunele drogowe pod Atlantykiem, w tym przez najnowszy, otwarty kilka miesięcy przed meczem. Będziemy podróżować drogą lądową i morską.

 Czas trwania:  5 dni
 Liczba uczestników:  8
 Prowadzący:  Marcin Michalski
 Terminy: 
  • 9-13 października 2023 (7miejsc)

DZIEŃ I
Podróż na Wyspy Owcze. Wizyta w Gásadalur.

Transfer lotniczy na Wyspy Owcze.

Prosto z lotniska pojedziemy do uratowanej od wyludnienia osady Gásadalur. Już tam poznamy Wyspy Owcze niemal wszystkimi zmysłami. Odwiedzimy także majestatyczny wodospad – Múlafossur. Być może tu, na jednym z farerskich krańców świata, znajdziemy pierwsze wątki futbolowe. Nie ominą nas one na pewno w trakcie dalszej drogi. Wstąpimy także do osady Bøur z przepiękną panoramą na formacje skalne Drangarnir i Tindhólmur.

Następnie udamy się do Eysturland Lodge w Klaksvíku – to miejsce będzie naszą bazą i matecznikiem na Wyspach Owczych.

Gasadalur w chmurach

DZIEŃ II
Emblematyczne pejzaże Wysp Owczych oraz oczywiście futbol.

Po śniadaniu udamy się w miejsca ikoniczne dla Wysp Owczych. Oszałamiające swoim pięknem północne rubieże wysp Eysturoy i Streymoy to przede wszystkim raj dla miłośników krajobrazów, ale i miejsca z ciekawą i bogatą historią.
Saksun. Oszałamiająca laguna sprzed tysięcy lat i klasyczna architektura pośród wysokich gór. Czy ktoś tam mieszka i jaką drużynę piłkarską wspiera?
Eiði. Położona nad oceanem miejscowość słynie z dwóch, sąsiadujących ze sobą boisk piłkarskich. Czy Wiedźma i Olbrzym planowali przeciągnąć Wyspy Owcze ku Islandii choćby dla pięknego boiska zlokalizowanego tuż nad oceanem?
Gjógv. Jedna z najpiękniejszych osad na archipelagu z naturalnym portem i monumentalnym klifem nieopodal. Czy przy słynnej skalnej rozpadlinie da się ustrzelić hattricka w minutę? Sprawdźmy!
Tjørnuvík. Maleńka wioska tuż przy czarnej plaży. Czy wiatr nie przeszkodzi w krótkiej rozgrywce na lokalnym boisku?

Po pełnym wrażeń dniu, przy lokalnych trunkach i smakołykach czekać na nas będzie seans filmowy, a po nim oddamy się rozmowom o Wyspach Owczych, ich historii, kulturze oraz futbolu, będącym najważniejszą dyscypliną sportową Farerów.

Boisko w Eidi

DZIEŃ III
Spotkanie z północnymi rubieżami archipelagu. Viðareiði i Kunoy.

Zwiedzanie północnej części archipelagu rozpoczniemy od Viðareiði. To właśnie tam, w sztormowe dni, fale uderzają o kościółek, położony nad brzegiem oceanu. U podnóża monumentalnych szczytów będziemy mogli spojrzeć zarówno na bezkres oceanu, jak i klify mierzące ponad 700 metrów.

Następnie pokonamy 4 tunele, aby dotrzeć do miejscowości Kunoy. Tam udamy się na spacer wokół miejscowości, który dostarczy nam niesamowitych widoków na przeciwległą wyspę Kalsoy. 

Toftir i okolice. Zwiedzimy historyczny pierwszy stadion narodowy na Wyspach Owczych i sprawdzimy czy strzelając wysoko nad bramką rzeczywiście da się wkopać piłkę do oceanu. Niewymagający trekking farerskim interiorem doprowadzi nas na kolejny stadion sąsiedniego klubu.   

W drodze powrotnej do naszego domu w Klaksvíku przed nami cztery kolejne stadiony trzech klubów piłkarskich. Wszystkie w niesamowitych, choć różnych sceneriach – dla miłośników widoków, przyrody i/lub miejsc z klimatem!

Po krótkim odpoczynku w pensjonacie w Klaksvíku ruszymy na zwiedzanie miasta i jego okolic. Za pomyślność naszych piłkarzy zaliczymy trekking kondycyjny na pobliski szczyt ze wspaniałą panoramą na Wyspy Północne, a na nizinach odwiedzimy obiekty lokalnego klubu KÍ Klaksvík, znanego z występów w eliminacjach do Champions League.

Klify Kalsoy we mgle

DZIEŃ IV
Mecz Wyspy Owcze – Polska.

Pełen emocji dzień rozpoczniemy z przytupem. Szybką łodzią motorową typu RIB popłyniemy na wyspę Nólsoy. Przed nami wyjątkowe doświadczenia – podróż z prędkością 120 km/h po falach Atlantyku, pionowe klify oraz wizyta w morskich jaskiniach. Zacumujemy w jedynym na wyspie porcie by odwiedzić najbardziej pechowe boisko świata i poznać magię tego miejsca. Z Nólsoy już blisko do Tórshavn.

Przed emocjami związanymi z wieczornym meczem Polaków, odwiedzimy najciekawsze punkty stolicy, w tym najwyżej położony obiekt piłkarski na archipelagu. Zwiedzimy także centrum Tórshavn, chłonąc przedmeczową atmosferę i poznając ciekawe zakamarki jednej z najmniejszych stolic Europy. Poznamy oblicze miasta, w którym nigdy nie dochodzi do starć kibiców rywalizujących drużyn, a atmosfera na stadionach jest jedną z najgorętszych w Europie. Biorąc pod uwagę, że Wyspy Owcze to kraj koincydencji, wielce prawdopodobne, że namierzymy również piłkarzy reprezentacji Polski.
Przed meczem nie zabraknie czasu na doznania kulinarne.

Na stadionie narodowym pojawimy się około 60 minut przed pierwszym gwizdkiem meczu Wyspy Owcze – Polska.

DZIEŃ V

Powrót do Polski

Informacje praktyczne

Program ma charakter ramowy i jego realizacja jest uzależniona od warunków pogodowych.

Zakwaterowanie

Zamieszkamy wynajętych na nasz użytek apartamentach na wyspie Eysturoy. Pokoje dwuosobowe.

Wyżywienie

W miejscu gdzie będziemy zakwaterowani jest w pełni wyposażona kuchnia. Śniadania i kolacje przygotowujemy we własnym zakresie. W przypadku większości naszych grup obiady przygotowywane są wspólnie.

Przelot na Wyspy Owcze

Każdy z uczestników wyprawy rozpoczyna ją w wybranym przez siebie porcie lotniczym, skąd leci na Wyspy Owcze. Każdego z uczestników odbieramy na lotnisku Vágar (IATA: FAE). Połączenia lotnicze na Wyspy Owcze oferują linie lotnicze LOT, SAS, KLM/AIR France oraz Atlantic Airways. Zapewniamy pomoc w rezerwacji i wyborze lotu!   

Minimalna liczba uczestników

6 osób

Prowadzący:

MARCIN MICHALSKI
Zakamarki miast, osad i pustelni Wysp Owczych zaczął poznawać w 2008 roku i ta fascynacja trwa nieustannie do dziś. Owocem jego zainteresowania archipelagiem była pierwsza na polska rynku wydawniczym reporterska książka na ten temat – „81:1. Opowieści z Wysp Owczych” (Wydawnictwo Czarne 2011 i 2018), którą napisał wspólnie z Maciejem Wasielewskim. Farerską pasją dzieli się w trakcie spotkań na żywo i w Internecie – na stronie Wyspy-owcze.pl, blogu Havnar.blogspot.com oraz na facebookowych stronach Wyspy Owcze Projekt Føroyar i Piłka nożna na Wyspach Owczych. Współpracuje z Magazynem Skandynawskim „Zew Północy”. Należy do kolektywu Nordic Talking, współtworzonego przez miłośników kultur krajów nordyckich. Był uczestnikiem pierwszego Spotkania Przyjaciół Wysp Owczych, które odbyło się we Wrocławiu w październiku 2011 roku (na nim zrodziła się idea Projektu Føroyar). Na Wyspach Owczych zostawia zawsze cząstkę siebie i traktuje je bardzo emocjonalnie. Zachwyca się farerską przyrodą, jest ciekawy ludzi, ale pcha go też w kierunku osobliwości. Zależy mu, by podróżować odpowiedzialnie. Na co dzień zajmuje się pracą z młodzieżą.

Cena:

  •  4490 zł

W cenie zapewniamy:

  • Noclegi na Wyspach Owczych.
  • Wszelkie koszty komunikacji na Wyspach Owczych, w tym wynajem samochodu, paliwo oraz inne koszty związane z użytkowaniem samochodu na Wyspach Owczych (opłaty za tunele, opłaty parkingowe).
  • Bilety na mecz Wyspy Owcze – Polska.
  • Stała obecność przewodnika.
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.

Nie zapewniamy:

  • Przelotu (1500-2000 zł) – pomagamy w wyborze i zakupie lotu.
  • Kieszonkowego.
  • Wyżywienia (koszt to około 500 zł).

Zarezerwuj wyjazd

Wypełnij krótki formularz zgłaszając swoją chęć udziału w wyjeździe.

 Masz pytania? 

tel: 504 326 674
info@faroe.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments