Wycieczka Fotograficzna na Wyspy Owcze 2022

Wycieczka Fotograficzna na Wyspy Owcze 2022

28 grudnia 2017

Pionierski projekt łączący wycieczkę kulturowo-krajoznawczą z foto-przygodą w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Plan wyjazdu spełni oczekiwania każdego miłośnika fotografii krajobrazowej – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Zdjęcia będziemy wykonywać bez pośpiechu, tak aby każdy mógł dopracować wymarzony kadr. Sfotografujemy najwyższy klif Europy, rozległe fiordy, strzeliste szczyty górujące nad oceanem, a także maskonury i owce będące symbolami archipelagu. A wszystko to wśród miłośników Wysp Owczych, którzy przybliżą kulturę i zwyczaje lokalnej społeczności. Wspólnie utrwalimy na zdjęciach niezwykłość tego miejsca.

 Czas trwania:  7 dni
 Liczba uczestników:  8 + pilot.
 Terminy: 

 • 25 kwietnia – 1 maja 2022
 • 23 września – 29 września 2022

#ElastyczneZmianyTerminów

DZIEŃ I
Podróż na Wyspy Owcze. Wycieczka na Klakkur

Po przylocie na Wyspy, zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku wyruszymy na górujący nad Klaksvik Klakkur, z którego roztacza się majestatyczny widok na wyspy Kalsoy i Kunoy. Jest to idealne miejsce, blisko naszego noclegu, na rozpoczęcie fotograficznej przygody.

Szczyt Kakkur o poranku

DZIEŃ II – W krainie wodospadów

Dzień rozpoczniemy od wodospadu Fossá – najwyższego na archipelagu. Będziemy mieli okazję fotografować go z różnych perspektyw, co tylko uświadomi nam jego ogrom. Następnie udamy się na krótki spacer nad Bøsdalafossur – wodospad będący unikatem na skalę światową. Tworzą go wody jeziora opadające po klifie wprost do oceanu. Wisienką na torcie będzie jednak niesamowity szlak do Gásadalur, gdzie po około 2-godzinnym trekkingu obfitującym w bajkowe panoramy dotrzemy do najpiękniejszego wodospadu na Wyspach. Tam damy upust naszym fotograficznym ambicjom.

Widok na Gásadalur od stron Bour

DZIEŃ III – Wyspy północne

Po kilkunastominutowym rejsie promem dotrzemy na wyspę Kalsoy, gdzie naszym celem będzie Kallur. Słynna latarnia morska nad potężnym klifem to istna perełka Wysp Owczych, która zagościła na okładce magazynu Natonal Geographic. Cóż za rekomendacja! Popołudniem udamy się do Viðareiði, najdalej na północ położonej wioski archipelagu wokół której znajdziemy miejsca na wyjątkowe kadry. Położona u stóp najwyższego przylądka Europy, z kościółkiem tuż nad brzegiem oceanu zachwyca kontrastami.

DZIEŃ IV – Odkrywanie uroków południowego Streymoy

W poszukiwaniu niezwykłych kadrów udamy się do Norðradalur, gdzie napotkamy na jedną z najpiękniej położonych na świecie dróg, będącą wyzwaniem dla niejednego kierowcy. Następnie przeniesiemy się do Tórshavn – najmniejszej stolicy świata, by zapoznać się z jego niezwykłą architekturą. Będziecie zaskoczeni, jak wygląda siedziba premiera Wysp Owczych. Spędzimy tam kilka chwil by uwiecznić unikalną zabudowę stolicy Wysp Owczych. W drodze powrotnej odwiedzimy Mjørkadalur, gdzie ze szczytu Sornfelli będziemy fotografować przepiękną panoramę największej wyspy archipelagu- Streymoy i nieodległą wyspę Vagar.

Widok na wnętrze zabudowań na półwyspie Tinganes na Wyspach Owczych

DZIEŃ V – Najpiękniejsze zakątki północnego Streymoy

Rankiem przemierzymy najpiękniejszą dolinę Wysp Owczych. Jeżeli podróż sama w sobie ma być celem, niech to będzie droga do Saksun. Wiodąca wzdłuż potoku, otoczona stromymi grzbietami dostarcza niezwykłych doznań, a położona na jej końcu wioska Saksun uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na archipelagu. To właśnie tam zobaczymy słynne domy porośnięte trawą. Następnie skierujemy swe obiektywy na Tjørnuvík. Wioska nad plażą surferów będzie dla nas początkiem szlaku do Lambastakkur. Rzadko odwiedzane przez turystów miejsce da nam możliwość uzyskania spektakularnych i niepowtarzalnych kadrów. Przy akompaniamencie ptaków szybujących wzdłuż klifów poczujemy pierwotny charakter Wysp Owczych.

Wieś Tjørnuvík widziana ze szlaku do Saksun

DZIEŃ VI – W drodze na najwyższy szczyt archipelagu

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do Gjógv – najpiękniejszej wioski Wysp Owczych. Po krótkim spacerze w wiosce udamy się na Middagsfjall skąd będziemy fotografować niesamowity Funningsfjørður. Dzień zwieńczy trekking na Slættaratindur – najwyższy szczyt archipelagu, skąd roztacza się wspaniała panorama Wysp Owczych. Uczta dla oczu!

Widok na południe z najwyższego szczytu Wysp Owczych
Gjógv na Wyspach Owczych widziane z północy

DZIEŃ VII

Powrót do Polski

Pilot prowadzący:

Pilot wycieczek fotograficznych Tomasz Macherzyński

TOMASZ MACHERZYŃSKI
Fotograf, pasjonat podróży, miłośnik górskich trekkingów. Przygodę z fotografią rozpoczął w 2010 roku od reportaży motorsportowych, z czasem jednak fotografia krajobrazowa stała się najważniejszą częścią jego twórczości. Podąża własną ścieżką, znane miejsca stara się ukazać w nowym świetle. W portfolio 
tm-photos.myportfolio.com posiada kadry m.in.  Dolomitów, Tatr, Bieszczad i Karkonoszy. Wyspy Owcze odkrył niedawno, lecz pochłonęły go w całości, stając się źródłem inspiracji zarówno w fotografii, jak i w życiu codziennym

Cena:

 •  6490 zł

W cenie zapewniamy:

 • Noclegi na Wyspach Owczych
 • Wszelkie koszty komunikacji na Wyspach Owczych, w tym wynajem samochodu, paliwo oraz inne koszty związane z użytkowaniem samochodu na Wyspach Owczych (opłaty za tunele, opłaty parkingowe),
 • Wszelkie opisane płatne atrakcje turystyczne
 • Stała obecność przewodnika.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków

Nie zapewniamy:

 • Przelotu (1500-2000 zł) – pomagamy w wyborze i zakupie lotu
 • kieszonkowego,
 • wyżywienia (koszt to około 300 zł)

Zarezerwuj wyjazd

Wypełnij krótki formularz zgłaszając swoją chęć udziału w wyjeździe.

 Masz pytania? 

tel: 504 326 674
info@faroe.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments