TOP
Nasze wyprawy

“Wycieczka na Wyspy Owcze 2018”

Poznajcie Wyspy Owcze w towarzystwie miłośników tego miejsca. Pokażemy Wam archipelag z trzech perspektyw: z lądu, oceanu i powietrza. Odwiedzicie najpiękniejsze i mało znane zakątki odkryte przez nas w trakcie wielu podróży. Pobyt urozmaicą Wam ekstremalne przeżycia podczas lotów helikopterem czy w czasie rejsu RIB’em z prędkością 80 km/h . Poznacie farerską kulturę, obyczaje i tradycje w tym unikalną kuchnie, w której króluje mięso wielorybów i morskich ptaków. Zapraszamy!

Podstawowe informacje: 
Terminy wyprawy: sierpnia 2018
Ilość uczestników: 7 + pilot
Koszt: 3450 zł + koszt biletu lotniczego

Przed Wami niecodzienne wyzwania:

 • loty helikopterem wzdłuż najwyższych klifów Europy
 • trekkingi do opuszczonych miejscowości oraz na najwyższe szczyty
 • morskie wycieczki wzdłuż najpiękniejszych fiordóws
 • degustacje wyjątkowej farerskiej kuchni, w której króluje mięso wielorybów i morskich ptaków.

Transport na Wyspy Owcze 
Każdy z uczestników wyprawy rozpoczyna ją w wybranym przez siebie porcie lotniczym. Cała grupa spotka się na lotnisku w Kopenhadze, skąd razem lecimy na Wyspy Owcze.  Powrót według tego samego schematu. Połączenia lotnicze z Kopenhagą oferują następujące porty lotnicze: Warszawa (SAS, LOT), Wrocław (SAS), Poznań (SAS), Kraków (Norwegian), Gdańsk (SAS), Berlin (SAS, Easy Jet). Zapewniamy pomoc w rezerwacji i wyborze lotu!   

Transport na miejscu:
Transport na Wyspach Owczych: Minibus 9 osób – VW Caravelle lub Renault Trafic.

Zakwaterowanie
Zamieszkamy w komfortowym domu w Gjógv. 

 • I piętro: 2 podwójne sypialnie oraz 1 łóżko pojedyncze w korytarzyku 
 • parter: salon z kuchnią i łazienką na parterze. W salonie łóżko pojedyncze 

Wyżywienie:
Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. W miejscu gdzie będziemy zakwaterowani jest w pełni wyposażona kuchnia. Uczestnicy zrzucą się na budżet, z którego będą robione wspólne zakupy. Śniadania i kolacje przygotowujemy we własnym zakresie. Gotowanie obiadów na zmianę.


Program szczegółowy   

Wyprawa na Wyspy Owcze 2018 - Tinganes

Dzień I                                                                                                                
2 sierpnia 2017, środa

 W programie:
 • Podróż na Wyspy Owcze

 •  Wizyta w Gjógv – najpiękniejszej osadzie archipelagu

Transfer lotniczy na Wyspy Owcze via Kopenhaga. Po przybyciu na archipelag udajemy się do wynajętego na nasz użytek mieszkania w Klaksvik. Po odświeżeniu wybierzemy się do Gjógv – najpiękniejszej osady Wysp Owczych na krótki spacer.

Dzień II                                                                                                                
3 sierpnia 2017, czwartek

 W programie:
 • Szlakiem farerskich osobliwości: najwyższe klify Europy 

 • Wycieczka do Saksun

Po śniadaniu wybieramy się do Saksun nad zatoką Poulirn. W przeszłości znajdował się tam naturalny port schowany pośród wysokich  wzgórz z zachowaną wyjątkową architekturą. To niewątpliwe jedno z najpiękniejszych miejsc na archipelagu często określane mianem wsi rodem z „Władcy Pierścieni”. Po wizycie w Saksun jedziemy do Vestmanna, gdzie czeka na nas ponad 2-godzinny rejs morski wzdłuż wybrzeża Vestmannabjørgini, którego klify dochodzą do 700 metrów wysokości. 

Dzień III
4 sierpnia 2017, piątek 

W programie:
– Wyspy zachodnie z lotu ptaka, czyli lot śmigłowcem na Mykines

Po śniadaniu czas na prawdziwą przygodę! Przed nami lot śmigłowcem na Mykines – najpiękniejszą wyspę archipelagu. Po drodze w całej krasie obserwujemy Koltur oraz Tindholmur – symbole piękna Wysp Owczych. Po lądowaniu na Mykines spacerujemy po jedynej osadzie na wyspie, dziś niemal opuszczonej. Kierujemy się na Mykinesholmur – małą wysepkę oddzieloną od Mykines metalową kładką. Obserwujemy największą na Atlantyku kolonie Maskonurów i Głuptaków. Po powrocie do osady czekać będzie na nas farerska przekąska. Będzie okazja spróbować kanapek z surowym owczym mięsem oraz piwa rabarbarowego. W drodze powrotnej 40 minutowy rejs szybką łodzią wzdłuż najpiękniejszego fiordu Wysp Owczych. 

Dzień IV
5 sierpnia 2017, sobota

W programie:
– Wycieczka na daleką północ – Wyspa Fugloy 
– Wspinaczka na najwyższy szczyt archipelagu 

W towarzystwie Kingi Eysturland, Polki mieszkającej na Wyspach Owczych od wielu lat i jednocześnie wielkiej miłośniczki Fugloy, zwiedzimy tą piękną i wyjątkową wyspę. Po śniadaniu wybierzemy się do miejscowości Hvannasund, skąd o 8:45 popłyniemy małym promem na Fugloy. Po godzinnym rejsie z przystankiem na wyspie Svinoy dotrzemy do niemal opuszczonej osady Hattarvik. Stamtąd rozpoczniemy nasz spacer po jedynej na wyspie drodze prowadzącej do Kirkja. Przed nami wspaniałe widoki i wyjątkowa atmosfera niemal opuszczonej wyspy na końcu świata. 

Po krótkim odświeżeniu jedziemy w okolicę osady Gjógv, skąd rozpoczniemy trekking na najwyższą górę Wysp Owczych – Slaettaratindur (882 m.n.p.m). Szlak jest łatwy przewyższenie sięga około 350 metrów. W dobrą pogodę widoki zapierają dech w piersiach.

Dzień V
6 sierpnia 2017, niedziela

W programie:

– Wycieczka do krainy farerskich brunetów – Wyspa Suðuroy

Choć mieszkańcy Skandynawii nie słyną z ciemnej karnacji skóry to jednak jest takie miejsce, gdzie brunetów jest wyjątkowo dużo. To Suðuroy na Wyspach Owczych. Skąd się tam wzięli dowiecie się podczas wyprawy.

Na Suðuroy dostaniemy się promem. W czasie 2 godzinnego rejsu będzie okazją przyjrzeć się Lítla Dímun – wyjątkowej i niezamieszkałej wyspie w kształcę stożka wznoszącego się na wysokości ponad 400 metrów nad poziomem morze.

Po przybyciu na Suðuroy wybierzemy się na północ wyspy. Po drodze odwiedzimy jedyne kopalnie na całym archipelagu, jednak naszym celem będzie drewniany most nad wysoką przepaścią stanowiący wspaniały punkt widokowy w okolicach osady Sandvik.

Stamtąd udamy się krętymi drogami do Famijn – jedynej osady na zachodnim wybrzeżu wyspy. W tamtejszym kościele zobaczymy pierwowzór farerskiej flagi – Merkið. Zwieńczeniem naszej wycieczki po Suðuroy będzie widok na najpiękniejszy klif na całym archipelagu zwany Beinisvørð. Powrót promem o godzinie 17:30. Przyjazd do Klaksvik o 20:30

Dzień VI
7 sierpnia 2017, poniedziałek

W programie:
– Najpiękniejsze zakątki wyspy Streymoy 
– Ekscytująca wycieczka morska z prędkością 80 km/h

Po śniadaniu udajemy się do Kirkjubøur, gdzie w magicznym otoczeniu katedry św. Magnusa odwiedzimy najstarszy, wciąż zamieszkały dom na Wyspach Owczych należący do rodziny Patursson. Jeżeli pogoda dopisze wybierzemy się na wycieczkę najwyżej położoną szosą na Wyspach Owczych. Prowadzi ona przez masyw Sornfeli – jednej z najwyższych góry archipelagu, z której roztacza się wspaniały widok na wyspy zachodnie.  Nastepnie udamy się do Torshavn – stolicy arhcipealu, gdzie czekać będzie na nas szybki ponton typu RIB, którym wybierzemy się na ekscytująca wycieczkę wokół wyspy Hestur i jej jaskiń. A to wszystko z prędkością około 80 km/h.

Dzień VII
8 sierpnia 2017, wtorek

Powrót do Polski

W cenie zapewniamy:

 • Noclegi na Wyspach Owczych

 • Wszelkie koszty komunikacji na Wyspach Owczych, w tym: wszelkie opisane płatne atrakcje turystyczne

  • wynajem samochodu,

  • paliwo oraz inne koszty związane z użytkowaniem samochodu na Wyspach Owczych (opłaty za tunele, opłaty parkingowe),

 • Wszelki pozostały transport po Wyspach Owczych.

 • Stała obecność przewodnika.

Nie zapewniamy

 • Przelotu,

 • kieszonkowego,

 • wyżywienia,

 • ubezpieczenia.

co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany.