SERWIS MIŁOŚNIKÓW WYSP OWCZYCH
TOP
Saksun na Wyspach Owczych
Porady dla podróżujących

“Kiedy jechać na Wyspy Owcze?”

Kiedy jechać na Wyspy Owcze?

Maj
Choć to początek sezonu turystycznego na Wyspach Owczych, to większość atrakcji turystycznych jest już dostępna. Pod względem pogody i kosztów, maj jest chyba najlpeszym okresem na pobyt. Pada wtedy najrzadziej, co nie oznacza, że najmniej, a ceny biletów promowych i lotniczych są na rozsądnym poziomie. Z drugiej strony w maju nie ma zbyt wielu wydarzeń kulturalnych, których pod dostatkiem jest już w czerwcu.

Czerwiec
Czerwiec to okres corocznych festiwali organizowanych przez społeczności kolejnych wysp. Dobra okazja aby zobaczyć farerski taniec łańcuchowy, czy wyścigi łodzi wiosłowych. Czerwiec to jednak nieco gorsza pogoda. Pada częściej, za to temperatura powinna już przekraczać 10 stopni w ciągu dnia. W czerwcu słońce zachodzi koło 24:00, ale jasno jest przez całą dobę.

Lipiec
To miesiąc, w którym pada najrzadziej, najwięcej jest dni słonecznych, a oferta wydarzeń kulturalnych jest największa (Największe święto na Wyspach Owczych – Dzień św Olafa pod koniec lipca). To także okres najdroższych biletów promowych i lotniczych

Sierpień
Wciąż całkiem niezła pogoda i dość wysokie koszty dojazdu i pobytu.

Wrzesień
To ostatni miesiąc farerskiego sezonu. Pogoda jest podobna do tej czerwcowej, pada z podobną częstotliwością, ale nieco więcej –  co nie jest aż tak odczuwalne. Większość atrakcji turystycznych jest dostepna, ceny podróży i pobytu wracaja na rozsądny poziom.

«

»

co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany.