• Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator  Nasze cele:
  Naszym celem jest promowanie wiedzy na temat Wysp Owczych w Polsce. Chcemy odkryć przed polskimi turystami ten unikalny świat, wierząc że masowy ruch turystyczny nigdy tam nie zawita. W turystyce widzimy szanse dla archipelagu na niezależność finansową, która obok przemysłu rybnego mogłaby stać się "drugą nogą" farerskiej gospodarki. Turystyka może zapewnić stabilność finansową miejscowej ludności i nie dopuści do stopniowego wyludnienia  tego wyjątkowego miejsca.

  Nasze inspiracje:
  www.gwardak.com - doskonały bo osobisty przewodnik po Wyspach Alandzkich, miejscu równie pięknym co Wyspy Owcze.
  www.faroephoto.com - internetowa galeria zdjęć Olavura Frederiksena. Największy zbiór profesjonalnych zdjęć z archipelagu.
  www.phototravels.net
  - zdjęcia z podróży Franciszka Stauda. O pierwszej podróży na Owce zdecydowałem po obejrzeniu galerii "Saksun village".
  Przewodnik po Wyspach Owczych wydawnictwa TRAMP - napisany lekko, pełen ciekawostek i praktycznych informacji. Tworząc niniejszą stronę był dla nas dużą inspiracją

  Podziękowania:
  Specjalne podziękowania dla Unn á Lað z nieistniejącej już Farerskiej Organizacji Turystyki Samvit za udostępnienie całej masy materiałów, bez których trudno było by nam się obejść. Nieocenionym wkładem w naszą pracę było także udostępnienie materiałów graficznych przez Olavura Frederiksena, właściciela zdjęć publikowanych na portalu www.faroephoto.com.

  Współpraca:
  Koło Naukowe Skandynawistów (KNS) działa przy Katedrze Skandynawistyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Celem działania jest twórcza wymiana myśli, doświadczeń i zainteresowań związanych ze Skandynawią z uwzględnieniem jej aspektów lingwistycznych, kulturowych oraz turystycznych.  www.koloskandynawistow.wa.pl

  Poszukujemy współpracowników
  Chcesz do nas dołączyć? Napisz kilka słów o sobie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


  Zespół:
  Alicja Dybowska,
  Joanna Rafalska,
  Dariusz Berent,
  Magdalena Jobko,
  Michał Mroziński

  Jacek Drozda
  doktorant kulturoznawstwa w SWPS, zajmuje się badaniami kultury popularnej, antropologią codzienności i oporem kulturowym. Publikował w różnych periodykach, ale woli szukać ciekawych tematów zamiast okazji do autopromocji. Pasjonat społecznych niepokojów, piłki nożnej i alternatywnych historii świata.

  Ewelina Dagny Żywicka
  studentka skandynawistyki w SWPS, a wkrótce także absolwentka psychologii klinicznej. Aktualna przewodnicząca Koła Naukowego Skandynawistów SWPS. Jej zainteresowania są niemal całkowicie skoncentrowane na krajach Północy, chciałaby promować widzę na ich temat i poszerzać własne kompetencje w tej dziedzinie. Pasjonuje się także literaturą i psychoanalizą lacanowską.

  Daniel Kowol
  Absolwent finansów i rachunkowości (i miejmy nadzieję, że wkrótce także Stosunków Międzynarodowych) na SGH. Swoją pracę magisterską poświęcił autonomiom Wysp Owczych i Wysp Alandzkich. Interesuje się wszelkimi aspektami dotyczącymi małych wyspiarskich społeczności, szczególnie państw nordyckich. W odniesieniu do Wysp Owczych są to zwłaszcza: polityka, ekonomia i wszelkie niuanse związane z prawnym usankcjonowaniem autonomii.

  Monika Bryk
  Studentka filologii norweskiej, czasem nauczycielka tegoż języka. Współpracowała z publikacjami studenckimi w Polsce i za granicą; pasjonatka fotografii, języków obcych, pieczenia ciasteczek i Północy ogólnie.


  Kontakt

  Serwis Miłośników Wysp Owczych
  Faroe.pl
  tel: 504 326 674
  info@faroe.p