• Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator

Wyprawa na Wyspy Owcze

Poznaj archipelag z pomocą pasjonatów!

 
P5030155

>> Chcesz wziąć udział w naszych wyprawach w przyszłości? <<
Zostaw swój adres email!


 

Podstawowe informacje  

Terminy wyprawy: 13-19 maja 2017
Ilość uczestników: 8 + pilot
Koszt: 3650 zł + koszt biletu lotniczego

Kontakt
Łukasz Łach
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
te: 504 326 674  

 W programie  

Będziecie mieli okazję podziwiać Wyspy Owcze z trzech perspektyw: z lądu, oceanu i powietrza. Odwiedzicie najpiękniejsze i mało znane zakątki odkryte przez nas w trakcie wielu podróży. Czas zachwytów nad pięknem krajobrazów urozmaicą Wam ekstremalne przeżycia podczas lotów helikopterem czy w czasie rejsu z prędkością 80 km/h po wzburzonym oceanie. Poznacie farerską kulturę, obyczaje i tradycje w tym unikalną kuchnie, w której króluje mięso wielorybów i morskich ptaków. Dowiecie się jak wygląda życie w tym wyjątkowym miejscu z perspektywy lokalnej Polonii. Zapraszamy!

Przed Wami niecodzienne wyzwania

 • loty helikopterem wzdłuż najwyższych klifów Europy
 • trekkingi do opuszczonych miejscowości oraz na najwyższe szczyty
 • morskie wycieczki wzdłuż najpiękniejszych fiordów
 • degustacje wyjątkowej farerskiej kuchni, w której króluje mięso wielorybów i morskich ptaków.
  
Transport  

Transport na Wyspy Owcze:

Każdy z uczestników wyprawy rozpoczyna ją w wybranym przez siebie porcie lotniczym. Cała grupa spotka się na lotnisku w Kopenhadze, skąd razem lecimy na Wyspy Owcze.  Powrót według tego samego schematu. Połączenia lotnicze z Kopenhagą oferują następujące porty lotnicze:

 • Warszawa (SAS, LOT)
 • Wrocław (SAS)
 • Poznań (SAS)
 • Kraków (Norwegian)
 • Gdańsk (SAS)
 • Berlin (SAS, Easy Jet)

Zapewniamy pomoc w rezerwacji i wyborze lotu!   

Transport na miejscu:
Transport na Wyspach Owczych: Minibus 9 osób - VW Caravelle lub Renault Trafic.

 
Zakwaterowanie & wyżywienie

Zakwaterowanie:
Zamieszkamy w komfortowym mieszkaniu w Kalskvik wynajętym w całości na nasze potrzeby. Pokoje dwuosobowe, TV, kuchnia, jadalnia, darmowe WiFi. Więcej informacji o zakwaterowaniu + zdjęcia tutaj.

Pokój nr 1: dwa łóżka pojedyncze
Pokój nr 2: jedno łóżko podwójne
Pokój nr 3: jedno łóżko podwójne
Pokój nr 4: jedno łóżko pojedyncze
Pokój nr 5: jedno łóżko podwójne

Miejsca zostaną przydzielone na zasadzie losowania

Wyżywienie:

W cenie 2 posiłki dziennie - śniadanie i obiadokolacja.

Program szczegółowy   
Dzień I
(sobota)
W programie:
- Podróż na Wyspy Owcze
- Wizyta w Gjógv - najpiękniejszej osadzie archipelagu

Transfer lotniczy na Wyspy Owcze via Kopenhaga. Po przybyciu na archipelag udajemy się do wynajętego na nasz użytek mieszkania w Klaksvik. Po odświeżeniu wybierzemy się do Gjógv - najpiękniejszej osady Wysp Owczych na krótki spacer.

Dzień II 
(niedziela)

W programie:
- Szlakiem farerskich osobliwości: najwyższe klify Europy 
- Wycieczka do Saksun

Po śniadaniu wybieramy się do Saksun nad zatoką Poulirn. W przeszłości znajdował się tam naturalny port schowany pośród wysokich  wzgórz z zachowaną wyjątkową architekturą. To niewątpliwe jedno z najpiękniejszych miejsc na archipelagu często określane mianem wsi rodem z „Władcy Pierścieni”. Po wizycie w Saksun jedziemy do Vestmanna, gdzie czeka na nas ponad 2-godzinny rejs morski wzdłuż wybrzeża Vestmannabjørgini, którego klify dochodzą do 700 metrów wysokości. 

Dzień III
(poniedziałek)
 


W programie:

- Wycieczka do krainy farerskich brunetów - Wyspa Suðuroy

Choć mieszkańcy Skandynawii nie słyną z ciemnej karnacji skóry to jednak jest takie miejsce, gdzie brunetów jest wyjątkowo dużo. To Suðuroy na Wyspach Owczych. Skąd się tam wzięli dowiecie się podczas wyprawy.

Na Suðuroy dostaniemy się promem. W czasie 2 godzinnego rejsu będzie okazją przyjrzeć się Lítla Dímun – wyjątkowej i niezamieszkałej wyspie w kształcę stożka wznoszącego się na wysokości ponad 400 metrów nad poziomem morze.

Po przybyciu na Suðuroy wybierzemy się na północ wyspy. Po drodze odwiedzimy jedyne kopalnie na całym archipelagu, jednak naszym celem będzie drewniany most nad wysoką przepaścią stanowiący wspaniały punkt widokowy w okolicach osady Sandvik.

Stamtąd udamy się krętymi drogami do Famijn - jedynej osady na zachodnim wybrzeżu wyspy. W tamtejszym kościele zobaczymy pierwowzór farerskiej flagi – Merkið. Zwieńczeniem naszej wycieczki po Suðuroy będzie widok na najpiękniejszy klif na całym archipelagu zwany Beinisvørð. Powrót promem o godzinie 17:30. Przyjazd do Klaksvik o 20:30


Dzień IV
(wtorek)
 

W programie:
- Wycieczka na daleką północ - Wyspa Fugloy
- Wspinaczka na najwyższy szczyt archipelagu 

W towarzystwie Kingi Eysturland, Polki mieszkającej na Wyspach Owczych od wielu lat i jednocześnie wielkiej miłośniczki Fugloy, zwiedzimy tą piękną i wyjątkową wyspę. Po śniadaniu wybierzemy się do miejscowości Hvannasund, skąd o 8:45 popłyniemy małym promem na Fugloy. Po godzinnym rejsie z przystankiem na wyspie Svinoy dotrzemy do niemal opuszczonej osady Hattarvik. Stamtąd rozpoczniemy nasz spacer po jedynej na wyspie drodze prowadzącej do Kirkja. Przed nami wspaniałe widoki i wyjątkowa atmosfera niemal opuszczonej wyspy na końcu świata. 

Po krótkim odświeżeniu jedziemy w okolicę osady Gjógv, skąd rozpoczniemy trekking na najwyższą górę Wysp Owczych - Slaettaratindur (882 m.n.p.m). Szlak jest łatwy przewyższenie sięga około 350 metrów. W dobrą pogodę widoki zapierają dech w piersiach.

Dzień V
(środa)
 

W programie:
- Wyspy zachodnie z lotu ptaka, czyli lot śmigłowcem na Mykines

Po śniadaniu czas na prawdziwą przygodę! Przed nami lot śmigłowcem na Mykines – najpiękniejszą wyspę archipelagu. Po drodze w całej krasie obserwujemy Koltur oraz Tindholmur – symbole piękna Wysp Owczych. Po lądowaniu na Mykines spacerujemy po jedynej osadzie na wyspie, dziś niemal opuszczonej. Kierujemy się na Mykinesholmur – małą wysepkę oddzieloną od Mykines metalową kładką. Obserwujemy największą na Atlantyku kolonie Maskonurów i Głuptaków. Po powrocie do osady czekać będzie na nas farerska przekąska. Będzie okazja spróbować kanapek z surowym owczym mięsem oraz piwa rabarbarowego. W drodze powrotnej 40 minutowy rejs szybką łodzią wzdłuż najpiękniejszego fiordu Wysp Owczych. 

Dzień VI
(czwartek)
 

 W programie:
- Najpiękniejsze zakątki wyspy Streymoy 
- Ekscytująca wycieczka morska z prędkością 80 km/h

Po śniadaniu udajemy się do Kirkjubøur, gdzie w magicznym otoczeniu katedry św. Magnusa odwiedzimy najstarszy, wciąż zamieszkały dom na Wyspach Owczych należący do rodziny Patursson. Jeżeli pogoda dopisze wybierzemy się na wycieczkę najwyżej położoną szosą na Wyspach Owczych. Prowadzi ona przez masyw Sornfeli – jednej z najwyższych góry archipelagu, z której roztacza się wspaniały widok na wyspy zachodnie.  Nastepnie udamy się do Torshavn - stolicy arhcipealu, gdzie czekać będzie na nas szybki ponton typu RIB, którym wybierzemy się na ekscytująca wycieczkę wokół wyspy Hestur i jej jaskiń. A to wszystko z prędkością około 80 km/h.

Dzień VII
(piątek)
Powrót do Polski
W cenie zapewniamy:
 • Noclegi na Wyspach Owczych.
 • Dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacje.
 • Wszelkie koszty komunikacji na Wyspach Owczych, w tym: wszelkie opisane płatne atrakcje turystyczne
  • wynajem samochodu,
  • paliwo oraz inne koszty związane z użytkowaniem samochodu na Wyspach Owczych (opłaty za tunele, opłaty parkingowe),
 • Wszelki pozostały transport po Wyspach Owczych.
 • Ubezpieczenie.
 • Stała obecność przewodnika.
Nie zapewniamy
 • Przelotu i kieszonkowego.